XII Pokaz Użytkowania Koni i Kuców

Czas biegnie szybko, za nami już kolejny tym razem jesienny XII Pokaz Koni organizowany przez nasze Bychawskie Stowarzyszenie Przyjaciół Koni który odbył się na Stadionie Miejskim w Bychawie 10 września 2017 roku.

Rozpoczęliśmy pokazy jak zwykle prezentacją wszystkich koni, przecież to One głównie były ich bohaterami. Zaczęło się od pokazu bryczek i konkursu powożenia zaprzęgami które wygrał pan Tomasz Gołaś z klaczami Wanessą i Batalią  otrzymując Pierwsze Miejsce w konkursie zaprzęgów, potem Ścieżka Bychawska z elementami jazdy sprawnościowej na czas. Zwycięzcą VII Ścieżki Bychawskiej została pani Agnieszka Bącik na małopolskiej klaczy Paranoja.  

Najlepiej zaprezentowanym koniem została huculska klacz Wiedźminka własności pani Moniki Lis która otrzymała Pierwsze Miejsce  w pokazie hodowlanym dla swojego konika.

Wspaniałą sprawność zaprezentowała Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Bychawy  i Ratowników Medycznych która swoim pokazem unaoczniła trudy swojej pracy. W symulowanym wypadku pokazała uwalnianie osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym która zaklinowała się w uszkodzonym pojeździe. Był pokazany proces ratowania przy użyciu nowoczesnego sprzętu łącznie z cięciem pojazdu. 

Zaszczycił nas również swoją obecnością Oddział Ułanów – Grupa Rekonstrukcji Historycznych im. Pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego, piętnastu wspaniałych chłopaków którzy swoim pokazem musztry piechoty, oddziału kawalerii konnej oraz jednostki zmotoryzowanej na motorach i samochodzie wojskowym zachwycili publiczność. Wszyscy w oryginalnych mundurach, skrzypiącej skórze rzędu jeździeckiego na koniach. Ich stroje i barwy nawiązują do 24 pułku Ułanów z Kraśnika. Członkowie grupy pochodzą m.in. Z Majdanu-Obleszcze, Rudnika i Kraśnika.  Smaku ich występowi dodał ich występ wokalny przy akordeonie starych polskich pieśni wojskowych ”Hej hej Ułani”, „Jak to na wojence ładnie..” i inne. Mamy nadzieję że jeszcze nie raz ich kiedyś zobaczymy na naszych pokazach.

Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć gdzie będzie można obejrzeć zdjęcia z naszego ostatniego XII Pokazu Koni.

I miejsce w Konkursie Zaprzęgów – Pan Tomasz Gołaś i jego klacze Wanessa i Batalia 

Najlepszy stylowy zaprzęg  – Ogier Begis Pana Czesława Tuzinka

I miejsce w pokazie hodowlanym otrzymała klacz Wiedźminka i jej prezenterka Pani Monika Flis

 

 

Część zdjęć oraz filmy video na naszej galerii udostępnione dzięki uprzejmości Pana J. Jelcowa z  zaprzyjaźnionego portalu http://portal.zaraszow.pl

oraz Pana M. Matyska UM Bychawa http://www.bychawa.pl


ZAPRASZAMY JUŻ DZISIAJ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KONI

NA KOLEJNE XIII POKAZY KONI KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ

W BYCHAWIE W KOLEJNYM 2018 ROKU!!!